powrót do bazy wiedzy powrót do bazy wiedzy

Jak wygląda etap projektowania?

Personalizacja

Na początku chcemy Was poznać, bo wygoda i dopasowanie do Waszego stylu życia są dla nas najważniejsze. To czy kolekcjonujecie ceramikę, macie dużą biblioteczkę książek, o której pijecie kawę, a nawet gdzie lubicie ładować telefon czy robić pranie – to wszystko ma ogromne znaczenie.

 

Im bardziej dacie nam się poznać, tym lepiej będziemy mogli zaprojektować wnętrze dopasowane do Waszego stylu życia.

Inwentaryzacja

Każdy projekt zaczynamy od przygotowania dokładnego modelu 3D Waszego wnętrza, wykonanego na podstawie pomiarów przeprowadzonych przez naszych koordynatorow. Jeśli Wasz dom jest w trakcie budowy i zależy Wam na czasie to wtedy projektujemy na podstawie dokumentacji wykonawczej budynku.

I spotkanie projektowe

Na pierwszym spotkaniu zaprezentujemy projekt funkcjonalny, czyli odpowiedź na wnioski płynące z analizy układu mieszkania.

Zaczynamy od rozplanowania funkcji i ergonomii uwzględniając Wasze potrzeby i styl życia. To bardzo ważny etap, który bezpośrednio wpływa na wygodę użytkowania Waszego mieszkania.

Od pierwszego spotkania pracujemy na modelu 3D. Człowiek żyje w przestrzeni trójwymiarowej, w związku z tym projektowanie również powinno odbywać się w trzech wymiarach.

Ten etap pokazywany jest za pomocą brył w jednolitym kolorze. Obejrzycie na nim tak naprawdę makietę mieszkania, która pozwoli Wam dostrzec wszystkie niuanse ale też ogólny projekt przestrzenny.

II – III spotkanie projektowe

Na drugim spotkaniu prezentujemy pełny koncepcyjny projekt wnętrz, wraz z materiałami wykończeniowymi, meblami, oświetleniem i dodatkami. To pierwszy moment, kiedy zobaczycie jak finalnie będzie wyglądało Wasze mieszkanie.

Zazwyczaj pracownie prezentują projekty w oparciu o wizualizacje. My poszliśmy o krok dalej, uważamy, że przestrzeń w której żyjemy jest dynamiczna i wnętrza powinno oglądać się w ruchu, dlatego prezentację koncepcji zaczynamy od wirtualnego spaceru po Waszym mieszkaniu lub domu.

Możliwość zobaczenia dowolnego miejsca w mieszkaniu pod dowolnym kątem jest nieoceniona podczas podejmowania decyzji dotyczących wystroju.

Nad koncepcją pracujemy tak długo, aż będziecie z niej w pełni zadowoleni. Zazwyczaj zajmuje to nam około 2-3 spotkania projektowe, podczas których rozmawiamy o materiałach, akcesoriach, meblach, dodatkach i budżecie – bo w końcu wszystkie proponowane przez nas rozwiązania muszą się mieścić w zaplanowanej wcześniej kwocie.

IV – VI spotkanie projektowe

Na czwartym spotkaniu zazwyczaj oglądamy już projekt wykonawczy wnętrz obejmujący wszystkie elementy wykończenia uwzględniając również zabudowy meblowe, instalacje sanitarne, zasilanie, czy oświetlenie. Niezależnie od tego jaki zakres prac wykonawczych zlecisz nam do wykończenia, projekt i tak będzie obejmował wszystkie elementy, niezbędne do urządzenia mieszkania.

Nawet jeśli zdecydujesz się zakupić meble ruchome czy oświetlenie we własnym zakresie to i tak je dla Ciebie uwzględnimy w projekcie i dobierzemy.

Na tym etapie podejmujemy również poszczególne decyzje materiałowe. Niezależnie czy wybieramy rodzaj podłogi czy laminat do zabudowy meblowej zawsze działamy na próbkach konkretnych materiałów. Materiały wykończeniowe wybierane są zawsze na żywo. Inaczej, nigdy nie zobaczycie jak materiał wygląda w świetle, czy ma przyjemną fakturę oraz czy ma odpowiedni kolor. Na tym etapie znajdujemy się zazwyczaj w 4-5 tygodniu projektowania.

Co nas wyróżnia na etapie projektowym?

  • Stworzyliśmy własne wysokie standardy projektowe. Dokumentacja, która powstaje w efekcie naszych prac jest kompletnym dokumentem, na podstawie którego wykonawca jest w stanie przeprowadzić wszystkie prace wykończeniowe, bez konieczności późniejszego wymyślania rozwiązań na budowie co zazwyczaj kończy się dodatkowym kosztem.

  • Projekt jest zawsze dopasowany do Twoich potrzeb. Z wnętrzami jest jak z ubraniami, każdy ma swój własny i wyjątkowy styl. My widzimy się w roli personalnego doradcy, który stara się wyłapać wszystkie sygnały na temat Twoich upodobań i przełożyć je na język architektury.

Chcecie zobaczyć więcej?

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym nasz założyciel opowie Wam nieco więcej o procesie projektowym.