powrót do bazy wiedzy powrót do bazy wiedzy

Well-being we wnętrzach

W naszym studio wiele uwagi poświęcamy tworzeniu przestrzeni sprzyjających zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Popularny ostatnio well-being to coś, co przyświeca naszym działaniom od dawna.

Zdając sobie sprawę jak istotne jest kreowanie zdrowej atmosfery w środowisku którym się otaczamy chcielibyśmy przedstawić kilka sposobów na osiągnięcie well-being w naszych przestrzeniach do życia i pracy.

Naturalne materiały.

Najprostszym sposobem na promowanie well-being we wnętrzach jest wprowadzenie elementów naturalnych, takich jak rośliny, drewno czy kamień. Te elementy mogą pomóc w stworzeniu poczucia połączenia z naturą i poprawić jakość powietrza, co może mieć pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne.

Nasłonecznienie.

Nieco trudniejsze, bo uwarunkowane orientacją naszych domów względem kierunków świata jest wprowadzenie naturalnego światła do wnętrz. Życie w rytmie naturalnego światła ma wiele korzyści,  poprawia nastrój, zwiększa wydajności i reguluje naturalny rytm snu.

Przyjazne faktury, rozproszone światło sztuczne.

Tworzenie wygodnych, przyjaznych przestrzeni sprzyjających relaksacji jest równie ważne dla osiągnięcia well-being. Można to osiągnąć poprzez użycie wygodnego mebla, uspokajających kolorów i tekstur oraz zastosowanie światła rozproszonego o ciepłej barwie. Światło rozproszone pozwala uniknąć mocnych światłocieni i kontrastujących kompozycji, dzięki czemu czujemy się zrelaksowani i spokojni.

Personalizacja przestrzeni.

Jesteśmy istotami, które uwielbiają otaczać się nie tylko ludźmi ale i przedmiotami. Osobiste elementy stanowią o naszej przynależności i pozwalają nam lepiej zżyć się z miejscem w którym przebywamy. 

Czy wiedzieliście, że niektórzy zawodowi sportowcy, którzy większość roku spędzają poza domem wożą ze sobą elementy osobiste takie jak poduszka, ramki ze zdjęciami czy nawet własna lampka?

Atleci zadają sobie tyle trudu właśnie po to, aby oswoić przestrzeń, w której się znajdują i zbudować wrażenie opoki, które jest tak ważne dla dobrej regeneracji i snu? 

Im więcej elementów osobistych zawierał będzie nasz dom, tym większy komfort psychiczny będziemy w nim czuli.

Dlaczego tak dużą wagę przykładamy do budowania przestrzeni sprzyjających regeneracji fizycznej i psychicznej we wnętrzach? 

 

Dlatego, że naszymi klientami są menedżerowie, właściciele własnych firm, programiści, lekarze, analitycy i inni specjaliści, którzy codziennie wystawiani są na duże obciążenia zarówno psychiczne jak i fizyczne, a naszym zadaniem jest tworzenie przestrzeni, które pozwolą im się pozytywnie nastroić na kolejne wyzwania.